Boston Eğitim Ataşeliği

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ulusumuzun bağımsızlığı ve özgürlüğü  sonrası en önemli adım olarak eğitim seferberliği başlatmıştır. Bu nedenle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e modern ve çağdaş uygarlık seviyesini yakalamak için mücadele eden halkımızın eğitimine ve yaşamına yaptığı katkılardan ötürü 24 Kasım 1928'de Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanı verilmiştir. Bu anlamlı günün Atatürk'ün 100. doğum yıldönümü olan 1981'de  ülke çapında kutlanmasına karar verilmiştir. 

Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hayatımıza ışık katan, yolumuzu aydınlatan, rehber olan, bilgi, birikim ve deneyimlerini çağdaş dünyanın değerleri ile birleştirerek bir sonraki kuşaklara aktaran ve yarattıkları tarihsel süreklilikle yeni kuşakların çağdaş değerlerle donanmasını sağlayan ülkemizin her köşesinde fedakarca çalışan değerli  öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü sonsuz sevgi ve saygılarımız ile kutlarız 

31. Saint James Ave. Suite 840 Boston, MA 02116 - 1 857 284 7448

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.