Boston Eğitim Ataşeliği

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ İSTİKLAL'İN SESİ ALBÜMÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ İSTİKLAL'İN SESİ ALBÜMÜ

Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı'nın Amerika'daki Eğitim Müşavirliği ve Ataşelikleri, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına özel bir müzik albümü olan "İstiklal'in Sesi" projesini başlatıyor. Bu proje, Türkiye'nin milli birliğini ve 15 Temmuz'un önemini vurgulamayı amaçlamaktadır.

 

 

Proje kapsamında, Amerika'da yaşayan gençler ve vatandaşlarımız, 10 Temmuz 2024 tarihine kadar ülkemizin milli birliği ve beraberliğini vurguladıkları şarkı sözleri ve şiirlerini Word dosyası kullanarak houstonedu@meb.gov.tr adresine iletmeleri beklenmektedir. Gönderilen eserlerde ad-soyad, yaş ve şehir bilgileri bulunmalıdır. Eserler, oluşturulan komisyon tarafından değerlendirilecek, seçilenler özel olarak müzikal düzenlemelerle şarkı haline getirilerek "İstiklal'in Sesi" albümünde yer alacaktır. Albüm, projeye özel hazırlanan www.istiklalsesi.com  web sitesinde yayınlanacaktır.

 

 

Projenin gençler arasında milli duyguların ve birlik ruhunun güçlenmesine katkı sağlayacağı belirtiliyor. Albümde yer alacak eserlerin, 15 Temmuz'un anlamını yansıtan ve Türkiye'nin birliğini vurgulayan içeriklere odaklanması beklenmektedir. Tarihimizin bu önemli anını vatandaşlarımızla birlikte anmak ve sanat aracılığıyla yaşatmak için düzenlediğimiz bu albüm çalışmasına katılımınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Şiirleriniz ve şarkı sözlerinizle milli birliğimizi vurgulayın. Biz de sizin duygularınızı notalara dökelim ve bu özel günü birlikte kutlayalım. Hep birlikte 'İstiklal'in Sesi'ni yükseltelim.

 

Etkinlikle ilgili sorularınız için müşavirlik ve ataşeliklerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Proje kapsamında gönderilen tüm eserlerin kullanım ve yayın hakkı T.C. Milli Eğitim Bakanlığına aittir.  

31. Saint James Ave. Suite 840 Boston, MA 02116 - 1 857 284 7448

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.